Augustowskie Pożegnanie Lata to alternatywna propozycja dla tych, którym nietypowy sezon pokrzyżował wakacyjne plany.

To też świetne dopełnienie zrealizowanych wyjazdów i rozszerzenie ich o niedrogi, krótki wypad, pełen niezapomnianych wrażeń, nowych znajomości, dobrej zabawy, ekscytujących miejsc, regionalnej kuchni oraz aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy na integracyjny rajd na Północne Podlasie, na którym osobiście odkryjemy przed Wami jego niezwykły urok.

Do zobaczenia na miejscu :)

ZAKWATEROWANIE

 

GOŚCINIEC KUKLE

Położony nad Jeziorem Pomorze klimatyczny i nowoczesny pensjonat.

Posiadaja własną salę konferencyjną, restauracje, ogródek letni pod altankami, przestronne pokoje z łazienkami i TV. Gościniec jest doskonałym miejscem do spotkań biznesowych, pobytów grupowych oraz wypoczynku przez cały rok. Do dyspozycji gości jest 130 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3, 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz 50 miejsc w 7 drewnianych domkach. Teren obiektu zajmuje powierzchnię 2,5 ha. Obiekt oferuje regionalną kuchnię Suwalszczyzny oraz specjały kuchni litewskiej.

PROGRAM

 

AUGUSTÓW -> KUKLE -> SEJNY -> STAŃCZYKI -> SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY -> SPŁYW CZARNĄ HAŃCZĄ -> TYKOCIN

 

DZIEŃ I:

Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do AUGUSTOWA – uzdrowiska otoczonego dziewięcioma jeziorami, które otrzymało tytuł „Najmilszego Miasta w Polsce". Krótki spacer po najważniejszych atrakcjach miejscowości. Następnie kierujemy się do Gościńca Kukle, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja, a po niej do północy integracyjna biesiada przy ognisku z kuchnią regionalną na ciepło.

 

DZIEŃ II:

 

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd w kierunku miejscowości STAŃCZYKI (po drodze zatrzymamy się w SEJNACH i odbędziemy krótki spacer po urokliwym, kresowym miasteczku).

STAŃCZYKI - postój przy punkcie widokowym, a następnie zwiedzanie jednych z najwyższych mostów w Polsce, które przed laty stanowiły odcinek trasy kolejowej. Zwane Akweduktami Puszczy Rominckiej zostały zaprojektowane przez włoskich architektów .

Kolejny punkt wycieczki to malowniczy SUWALSKI PARK KRAJOBRAZOWY, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie, przemieszczając się jednym z wybranych szlaków. Poruszać się będziemy pośród przepięknych polodowcowych jezior i wzniesień. Odwiedzimy dwa punkty widokowe, związane z geologią regionu głazowisko, a także średniowieczne grodzisko należące niegdyś do najpotężniejszego, wojowniczego ludu zasiedlającego ten teren – plemienia Jaćwingów.

Po zapoznaniu się z najpiękniejszą częścią regionu wrócimy do Gościńca Kukle na obiadokolację, a po niej dyskotekę z regionalnym szwedzkim stołem.

 

DZIEŃ III:

Śniadanie. Po śniadaniu fakultatywnie spływ kajakowy Czarną Hańczą (ok. 3.5 h), dla pozostałych czas wolny.

Po pełnym wrażeń rejsie kierujemy się w stronę TYKOCINA, nazywanego „Prawdziwą Perłą Podlasia”. Dawny żydowski sztetl zaczniemy od zwiedzania doskonale zachowanej synagogi (dla chętnych) oraz znajdującego się w jej pobliżu Domu Talmudycznego, który mieści dziś Muzeum Kultury Żydowskiej. Oprócz klimatycznej dzielnicy żydowskiej udamy się też w okolice rynku, gdzie zachowało się kilka drewnianych domów, przypominających dawne zabudowania. Odwiedzimy  barokowy kościół Św. Trójcy, z jednymi z najcenniejszych organów.

W trakcie pobytu w Tykocinie planowany jest czas wolny, podczas którego każdy będzie mógł skosztować żydowskiej kuchni w jednej z najlepszych tematycznych restauracji. Wyjeżdżając z miasta miniemy zamek, a następnie udamy się do miejsca powrotu.

CENA:

 

CENA ZAWIERA:

 

 • Przejazd autokarem
 • Wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje)
 • Ognisko z kuchnią regionalną i dyskotekę z regionalnym szwedzkim stołem 
 • Zakwaterowanie w pokojach 2,3,4-os. z łazienką
 • Ubezpieczenie podstawowe
 • Opiekę pilota
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opłatę Klimatyczną
 • Koszty wstępu na akwedukty

CENA NIE ZAWIERA:

 

 • Fakultatywnego spływu kajakowego (50 zł)
 • Fakultatywnego wstępu do synagogi i Domu Talmudycznego w Tykocinie (30 zł) 
 • Fakultatywnego obiadu w restauracji żydowskiej w Tykocinie

TERMINY:

 

Terminy 3-dniowe:

 

 

 

Podane terminy skierowane są do osób indywidualnych. Dla grup (min 10 osób) proponujemy indywidualne programy oraz terminy.

 

Stworzone przez nas trasy  są gotową propozycją, którą uznaliśmy za optymalną.

W przypadku zebrania własnej grupy min. 10 osób zachęcamy do udziału w indywidualnych programach, które przygotujemy dopasowując je specjalnie do Waszych potrzeb.

W sprawie szczegółowych informacji dotyczących powyższych ofert zapraszamy do kontaktu z biurem.

W przypadku anulacji wyjazdu ze strony Organizatora, zobowiazuje sie on do zwrotu pełnych kosztów.