Dla każdego kto pragnie urozmaicić swój urlop o dodatkowy dreszczyk emocji, oferujemy wyjazdy połączone z przeróżnymi formami aktywności. Obfitość rzek, jezior i lasów, a także obecność górskich terenów przyczyniły się do powstania warunków do uprawiania niemalże każdego rodzaju sportu. Specjalne programy znajdziesz w zakładce „Aktywne Podlasie”.

SPORTY WODNE

Rozległa oferta szlaków wodnych spowodowała rozwój licznych form sportów wodnych. Najpopularniejsze z nich są oczywiście spływy m.in. kajakiem (jak również tratwą) zwłaszcza, że w ten sposób dotrzeć można do najbardziej niedostępnych zakątków Podlasia.

Nie tylko najsłynniejszy szlak „Rospuda i dziewięć Jezior”, ale również bujna w egzotyczne rośliny Biebrza, zwana Polską Amazonią Narew oraz symboliczna granica Polski Bug, to cuda natury, które pozwolą nas zabrać w niezwykłą przygodę.

Na miłośników nieco innych wrażenie czekają oferty żeglarstwa, narty wodne oraz sporty motorowodne. Przeżyj to sam!

 

JAZDA KONNO

Szlaki konne zostały stworzone z myślą o możliwości poruszania się po obszarach lasów i parków narodowych. Najdłuższy z nich sięga 350 km. Część szlaków biegnie przez obszary na których utworzono 25 rezerwatów, dostępnych w ograniczonym zakresie.   

Gospodarstwa agroturystyczne oraz kluby jeździeckie oferują usługi na najwyższym poziomie.

WYCIECZKI ROWEROWE

Szlaki przebiegające przez Województwo Podlaskie są bardzo dobrze przygotowane i oznakowane. Przez region ten przebiega Międzynarodowa Trasa Rowerowa Euro Vela(303 km), która łączy Ateny z północnym przylądkiem Norwegi. Przebieg szlaku pozwala na podziwianie walorów Wigierskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego, Puszczy Augustowskiej i Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.  Na całej trasie na rowerzystów czekają agroturystyki i pensjonaty oferujące noclegi w dobrym standardzie oraz przysmaki podlaskiej kuchni regionalnej. 

SZLAKI PIESZE I NORDIC WALKING:

Dla tych którzy preferują aktywność na własnych nogach  oferujemy niezliczoną ilość szlaków pieszych. Cztery parki narodowe, taka sama ilość parków krajobrazowych, dziesiątki  jezior, a także tereny górskie gwarantują, że na nudę nie znajdzie się czas. 

SPORTY ZIMOWE

Niezwykła obecność Gór Sudawskich sprawiła, że szusowanie na nartach możliwe jest nawet Północnej Polsce. Szaleństwo na stoku dostępne jest w aż pięciu stacjach narciarskich, a wypożyczalnie sprzętu dostępne są przy każdej z nich.

Aktywna Polska Wschodnia to także loty balonowe, spadochronowe i widokowe, parki linowe oraz sporty motorowe. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w naszych czynnych, sportowych wyprawach.